Hluboká v pohybu

sportovní a kulturní spolek

Spolek Hluboká v pohybu byl založen v roce 2015. U jeho zrodu stála Karla Peldová, Petr Kubička a Markéta Vejvodová s manželem Petrem. Jejich společným jmenovatelem bylo bydliště v Hluboké na Vltavou a chuť obohatit veřejnost tím, v čem se cítili silní a co v zámeckém městě chybělo.

Spolek začal poskytovat výtvarné kurzy pro děti a pestrou škálu sportovních aktivit pro děti i dospělé. Ačkoliv se nabídka i prostory několikrát měnily a přizpůsobovaly poptávce a momentální situaci, vytvořil si spolek široký okruh příznivců, kteří se spolkem pravidelně tráví svůj volný čas během celého roku.

Pestrý program po celý rok

Nedílnou součástí spolku se staly i příměstské tábory, tematické noci, oblíbené kurzy rybaření, paddle-boardu, přežití nebo adventní víkendy s názvem Andělská Hluboká.

Na počátku roku 2019 vznikla v rámci spolku i první jihočeská sportovní Montessori školka "Děti v pohybu", k níž patří i jesle "Batolata v pohybu".

V roce 2021 spolek pořídil a započal rekonstrukci Bezdrevské bašty, v jejíž prostorách probíhá individuální vzdělávání a dětský klub "Dům v pohybu".

Základní údaje:

Hluboká v pohybu - sportovní a kulturní spolekPolní 923, 373 41 Hluboká nad VltavouIČ: 04327977

Ministerstvo zemědělství
Ministerstvo školství