Batolata v pohybusportovní Montessori jesle
Děti v pohybu

Nadstandardní péče o nejmenší

Nejsme jen hlídání dětí!

Otevřením jeslí jsme reagovali na rostoucí zájem jak o Montessori pedagogiku, tak o jesle jako takové – je to trend, který se po mnoha letech vrací. Naše speciálně vybavené Montessori jesle v Hluboké-Zámostí jsou podnětným prostředím s řadou atraktivních pomůcek, které upoutají pozornost dětí, a zároveň místo, kde se rozvíjejí a inspirují nejen ti nejmenší, ale i jejich rodiče. Zjednodušenou formou rozvíjíme pozitivní vztah dětí ke sportovním aktivitám.

Máme otevřeno každý pracovní den včetně prázdnin. Je vhodné, když má dítě v rámci provozní doby možnost užít si u nás celý den, není tak ochuzeno o některé činnosti. Děti postupně vedeme k péči o prostředí, společně se staráme o rostliny a nově také o krásného chovného králíka. Pořádek udržujeme tak, že v dětech podněcujeme samostatnost – cílem je, aby vždy vrátily použité pomůcky na své místo a uklidily po sobě případný nepořádek.

 

Jak vypadá běžný den v našich jeslích?

Pravidelně zařazujeme relaxační cvičení na elipse, kde se děti učí tichu, míru a rovnováze, na pořadu běžného dne jsou základy gymnastiky a tance, protahování, zpívánky a podpora komunikačních dovedností. Během letošního roku bude dokončena přístavba budovy s tělocvičnou a učebnou, kde budou probíhat i individuální logopedické konzultace. A samozřejmě rádi trávíme čas na čerstvém vzduchu. Nejmenší členy skupiny mohou průvodkyně vozit v kočárku.

 

Pravidelně pořádáme kurz "Montessori dílničky"

Jsme si vědomi toho, že pro nemalou část rodičů je téma Montessori stále abstraktním pojmem. Proto je kurz určen širší veřejnosti, posláním je představit účastníkům základy naší filozofie, metod a postupů. Dílničky jsou strukturované do několika okruhů, nicméně je lze navštěvovat v libovolné četnosti.

Montessori dílničky rozhodně doporučujeme všem, kteří v budoucnu uvažují o docházce do našich jeslí nebo do školky. Kurz jim pomůže přesvědčit se na vlastní kůži, že je pro ně pokračování v prostředí Montessori vhodné. Nebo zjistit, zda jejich předsudky a očekávání byly oprávněné. Díky přítomnosti rodiče je navíc pro dítě adaptace na nové prostředí a tváře mnohem snažší. Batole se lépe spřátelí s osobu, která se možná v budoucnu stane každodenní průvodkyní na jeho cestě za poznáním.

 

Batolata v pohybu – Montessori jesle

Adresa:Pražská 676, 373 41 Hluboká nad Vltavou
Provozní doba:
pracovní dny 7.00–13.00 hod.