Dům v pohybuInstitut individuálního vzdělávání
Dům v pohybu

Vzděláváme i bavíme

Institut individuálního vzdělávání

Od září 2021 patří mezi vzdělávací činnosti spolku Hluboká v pohybu individuální vzdělávání – jedná se o plnohodnotnou alternativu k tradiční školní výuce. V krásném a klidném zázemí Bezdrevské bašty se během prvního roku vzdělávalo sedm dětí na úrovni první a druhé třídy ZŠ. O děti pečují specializované osoby a pedagogové. Na baště panuje přátelská rodinná atmosféra, děti se do školy rády vracejí a často ani nechtějí domů. Díky individuálnímu přístupu se dětem dostává tolik pozornosti, kolik během výuky potřebují. Navíc je harmonogram nastaven tak, že mohou v dostatečné míře rozvíjet to, co je baví nejvíce. Každý den je v rozvrhu i dostatek času na sportovní aktivity.

Respektujeme rámcový vzdělávací program, tudíž naše děti nejsou rozhodně o nic ochuzeny. Tematicky je velmi podobný – základem je český jazyk, matematika a přírodní vědy. Klademe důraz na výuku cizích jazyků, ty se v mladším věku osvojují snáze a mnohem efektivněji. Angličtinu vyučujeme každý den, němčinu pak dvakrát týdně. V rozvrhu nechybí ani výtvarná a dramatická výchova. U nás je rozvrh flexibilní – když je potřeba něčemu věnovat více času, tak rozvrh snáze přizpůsobíme. Navíc pravidelně zařazujeme výlety a exkurze, aby si děti co nejvíce jevů mohly prohlédnout zblízka, tzv. „naživo“.

 

Dům v pohybu nabízí i volnočasové aktivity pro širší veřejnost

"Dům v pohybu" je klub určený dětem na úrovni 1. stupně ZŠ. Posláním klubu je přinášet zábavu dětem ve školním věku, a to prakticky každý pracovní den. Připravena je výtvarná, kreativní, keramická, divadelní a hudební činnost, vaření, šití a další. Činnost klubu aktuálně probíhá převážně na Bezdrevské baště. 

 

 

Institut individuálního vzdělávání:

Adresa:Bašta Bezdrev 767, 373 41 Hluboká nad Vltavou
Provozní doba:
Více o institutu najdete na webu www.dumvpohybu.cz